close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STAŻE

 •  

  Staże w Stałym Przedstawicielstwie mają charakter dwojaki. Aplikacje tego typu odbywają osoby skierowane przez polski MSZ bezpośrednio na Placówkę w ramach doskonalenia zawodowego. Ponadto przyjmujemy na 2-3 miesięczną praktykę osoby bezpośrednio po akceptacji Ambasadora i za zgodą MSZ. Te staże są bezpłatne i placówka nie zwraca kosztów utrzymania osób w nie zaangażowanych. 

  Oferta stażowa skierowana jest do studentów uczelni, głównie ekonomicznych, ostatnich lat studiów, posiadających obywatelstwo polskie i wykazujących pogłębione zainteresowanie problematyką związaną z funkcjonowanie i zakresem działania OECD. 

  Staże polegają na zapoznaniu się z pracą organizacji międzynarodowej oraz na poznaniu sposobu funkcjonowania dyplomatycznej placówki wielostronnej i często również mają charakter pomocy w sprawach bieżących i administracyjnych personelowi dyplomatycznemu. 

  Obligatoryjna jest znajomość jednego z języków OECD tj. angielskiego i/lub francuskiego.

  [szczegółowe informacje na stronie MSZ]

  [pobierz Formularz Stażowy]

  [Zarządzenie Nr 5 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 16 sierpnia 2007 r. ws. organizacji praktyk studenckich w MSZ i w placówkach zagranicznych oraz praktyk zawodowych w MSZ]

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: