close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 listopada 2018

  Wiceminister spraw zagranicznych Maciej Lang wziął udział w konferencji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Tydzień Eurazji, która odbyła się w Paryżu.

  W tym roku ma miejsce jubileusz 10-lecia wdrażania Programu Konkurencyjności Eurazja OECD, którego Polska była jednym z inicjatorów i jest aktywnym uczestnikiem, zarówno w wymiarze politycznym, eksperckim jak i finansowym.

   

  Podczas swojego wystąpienia na konferencji Minister Maciej Lang podkreślił, że "Program przynosi wymierne korzyści jego uczestnikom -  kraje Eurazji są dzisiaj bliżej standardów OECD niż kiedykolwiek wcześniej".

   

  Przy okazji konferencji wiceminister odbył spotkania z Dyrektorem Centrum Rozwoju OECD Mario Pezzinim oraz Dyrektorem OECD ds. relacji globalnych Andreasem Schaalem.

   

  Tydzień Eurazji stanowił również okazję do odbycia spotkań bilateralnych z innymi uczestnikami tego wydarzenia. Minister Lang spotkał się z premierem rządu Afganistanu (Chief Executive) Dr. Abdullahem Abdullahem.

   

  Program Konkurencyjności Eurazja OECD obejmuje 13 państw z regionu Europy Wschodniej (Białoruś, Ukrainę, Mołdawię), Kaukazu Południowego (Armenia, Azerbejdżan, Gruzję), Azji Centralnej (Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan) oraz Afganistan i Mongolię.‎


                                                                                           Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                               Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: