close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 maja 2018

  W dniach 30-31 maja 2018 r. w Paryżu odbyło się posiedzenie Rady Ministerialnej OECD. Polskiej delegacji przewodniczył Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz. W jej skład weszli również wiceministrowie: przedsiębiorczości i technologii - Marcin Ociepa, finansów - Leszek Skiba oraz środowiska - Sławomir Mazurek.

  Photo: OCDE/Hervé Cortinat

   

  Prezydent Francji Emmanuel Macron i sekretarz generalny OECD Angel Gurría zainaugurowali MCM wezwaniem państw do wzmożenia wysiłków na rzecz zapewnienia, by współpraca wielostronna skutecznie odpowiadała na dzisiejsze globalne wyzwania. Tematem przewodnim posiedzenia OECD była bowiem dyskusja poświęcona możliwościom Organizacji w zakresie kształtowania zasad polityki multilateralnej, aby prowadzić ją w sposób bardziej odpowiedzialny i skuteczniejszy.

   

  Photo: OECD/Julien Daniel                                                                                                 Photo: OECD/Julien Daniel

   

  W 2018 r. ministrowie pod przewodnictwem Francji zajmowali się także takimi kwestiami, jak współpraca w promowaniu wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu, zacieśnianie współpracy w dziedzinie opodatkowania i zmiany klimatu, reagowanie na skutki digitalizacji i nowych technologii oraz zapewnienie finansowania celów zrównoważonego rozwoju (SDG).