close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  Sekretariat OECD zaprasza do udziału w piątej edycji Światowego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2017 r. w Paryżu. Rejestracja uczestników trwa do 15 czerwca br.

  Źródło: http://www.oecd.org

   

  Odpowiedzialny Biznes (Responsible Business Conduct – RBC) to nie tylko puste hasła, ale rzeczywiste działania wprowadzające ocenę należytej staranności w łańcuchy dostaw, współpraca z udziałowcami, przestrzeganie praw pracowniczych czy odpowiedzialna polityka zatrudnienia. Rosnąca świadomość przedsiębiorców oraz kroki zmierzające do promocji Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw międzynarodowych oraz innych instrumentów prawnych przyczyniają się do wzmocnienia prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i, niekiedy, zmiany sposobu jego finansowania.

   

  Forum, organizowane już po raz piąty. Ma unikalną formułę pozwalającą na dyskusję pomiędzy przedstawicielami państw, przedsiębiorcami, zarówno wielonarodowymi, jak i lokalnie działającymi MŚP, przedstawicielami związkowymi oraz innymi podmiotami. Dyskusja wykracza jednak daleko poza lokalny aspekt prowadzenia działalności, ponieważ obejmuje także sposób, w jaki podmioty promujące odpowiedzialny biznes przyczyniają się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju sprecyzowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

   

  Udział w Forum daje unikalną możliwość poszerzenia wiedzy i nawiązania współpracy międzynarodowej. Pokazuje także, że dla skutecznego RBC nie wystarczy koncentracja uwagi na własnych działaniach, ale też potrzebne są odpowiednie kroki na każdym etapie łańcucha dostaw.

   

  Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie:

  http://mneguidelines.oecd.org/global-forum/GFRBC-2017-agenda.pdf

  oraz

  http://mneguidelines.oecd.org/global-forum/

   

  Zapraszamy do zapoznania się z informacją Ministerstwa Rozwoju w zakresie Odpowiedzialnego Prowadzenia Biznesu:

  https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/wsparcie-przedsiebiorczosci/spoleczna-odpowiedzialnosc-przedsiebiorstw-csr/

  Tagi: OECD

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: