close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 listopada 2017

  Program wizyty obejmował między innymi rozmowę Prezes Rady Ministrów z Sekretarzem Generalnym OECD oraz oficjalne wystąpienie podczas sesji plenarnej Stałych Przedstawicieli przy OECD. Szefowa rządu spotkała się również z Prezydentem Republiki Francuskiej Emmanuelem Macronem.

   

  Podczas rozmowy z Sekretarzem Generalnym OECD Angelem Gurrią premier Beata Szydło podkreśliła, że współpraca z OECD przynosi korzyści polskiej gospodarce i polskiemu społeczeństwu. – Działając na forum Organizacji chcemy pokazać, że nasz kraj jest inkubatorem wielu dobrych rozwiązań. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i wspierać innych – dodała szefowa rządu. Zapewniła jednocześnie, iż Polska zamierza utrzymać i rozwinąć swoje zaangażowanie w inicjatywy regionalne OECD.
   

  W trakcie wystąpienia przed Radą OECD, najwyższym organem decyzyjnym Organizacji, Prezes Rady Ministrów stwierdziła, że OECD traktujemy jako źródło dobrych praktyk i zasad postępowania w relacjach międzynarodowych oraz w sferze polityki krajowej: gospodarczej i społecznej.
   

   

  W Paryżu premier Beata Szydło spotkała się także z prezydentem Emmanuelem Macronem. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim bieżącej agendy dwustronnej oraz kwestii unijnych, w tym w szczególności przyszłości UE, pakietu mobilności jak również polityki bezpieczeństwa.


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. P.Tracz / KPRM
  Fot. MSZ
  Fot. MSZ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: